szybkie piłki…

npnowe_01

zdj. Asia Skrzypczak

Kilka zapowiedzi i linków z okolic Ampersand:

1. Miło nam poinformować, że Drivealone i Napszykłat zagrają przed poznańskim występem gwiazdy Anticon Why?. Koncert odbędzie się 01  lipca na dziedzińcu „Pod pretekstem” i jeszcze szerzej o nim wspomnimy.

2. Wkrótce także więcej informacji o debiutanckiej płycie grupy Hatifnats. Zapowiadany na koniec maja krążek ostatecznie  ukaże się we wrześniu. Album jest już skończony i brzmi wybornie, o czym mogli się przekonać słuchacze trójkowej Offensywy, w której zaprezentowano kilka premierowych kawałków.

3. Głośno także o płycie „NP” poznańskiego składu Napszykłat. Wyłączając tekst, poza tym zwykle czujnego Marcina Flinta, któremu przeszkadza rym „PKP” / „TGV”  –  choć u „innych” nie przeszkadza mu: „bluza z kapturem” / „warszawskich podwórek” 🙂 – album zbiera doskonałe recenzje. W „Machinie” Piotr Kowalczyk uznał go za jeden z najciekawszych polskich krażków ostatnich  miesięcy doszukując się nie tylko inspiracji avanthiphopowych, ale także wpływów Krautrocka.  W Onecie ciekawy tekst o grupie napisał zaś Marek Fall.
„Ta muzyka jest wywrotowa i przewrotna, ale nawet biorąc pod uwagę cały jej awangardyzm nie wzbudza ona poczucie obcowania z czymś bezkształtnym i przesadnie wydumanym. Duch improwizacji nie przeszkadza utrzymaniu szaleństwa w ryzach, a melodyjnych, prawie popowych momentów mogłaby NP pozazdrościć niejedna z naszym <mainstreamowych artystek”> – to dłuższy cytat, na zachętę do przeczytania recenzji i  – oczywiście – posłuchania „NP”.

Odsyłamy też do ciekawych wywiadów z Piernikiem w „Dzienniku” i na Onecie.

4. Nie mniej pochwał zbiera „Simplifications” Bad Light District. W najnowszej Machinie obszerna sylwetka Michała Smolickiego zaś recenzent Onetu zyczliwie pisze o płycie w kontekście odniesień do nowofalowych brzmień przełomu lat 70/ 80-tych. Świetnie oceniany jest też clip „Street Of Frozen Phantoms”, który obejrzało już kilka tysięcy użytkowników youtube!

Reklamy

Witamy na stronach bloga Ampersand Records.

Artyści

Twilite
Bad Light District
Hatifnats
Shame On You
George Dorn Screams
Drivealone
Tempfolder
Bartek Maik
Nathalie and The Loners
Popf

Trasy koncertowe


Bieżące wydawnictwa

Oto nasze ostatnie wydawnictwa. Pełną listę albumów wydanych przez Ampersand Records znajdziesz w zakłace Katalog.

Indigo Tree

"Lullabies of Love and Death" (d15)

Hatifnats

"Before It Is Too Late" (d14)

Bad Light District

"Simplifications" (d13)

NP

"Napszykłat" (d12)

George Dorn Screams

"O'Malley's Bar" (d11)

Drivealone

"Thrity Heart Attacks A Day" (d10)

Tempfolder

"Empty Bottles and The Dolphins" (d09)

Archiwum

Blimp
Silver Rocket
Ścianka
Kristen
Indigo Tree
Napszykłat
Reklamy

%d blogerów lubi to: