„Horses From Shellville” Hatifnats – ściągnij za darmo singiel z debiutanckiej płyty grupy!

zdj. Demukai Yosuke

zdj. Demukai Yosuke

link: singiel Hatifnats „Horses From Shellville” (P) 2009 Ampersand Records.

Horses From Shellville” to pierwszy singiel z debiutanckiego albumu warszawskiej grupy Hatifnats. Ich długo oczekiwana płyta „Before It Is Too Late” ukaże się w Ampersand Records już 25 września. Dotychczas na swym koncie Hatifnats mieli jedno oficjalne wydawnictwo – ich utwór „Waking In The Dark” , trafił na wydanego przez Polskie Radio singla  firmowanego wspólnie z grupą Muchy i promującego kompilację „Offsesje”. W 2007 roku Hatifnats wyróżniono w plebiscycie “Miazgi” miesięcznika Pulp w kategorii “Następna duża rzecz”. „Horses From The Shellville” i cały debiutancki album wyprodukował Mariusz Szypura (Silver Rocket, Happy Pills). „Before It Is Too Late” ma być może niewiele wspólnego z aktualnymi „trendami”, za to sporo  z romantycznym ideałem muzyki przeżywanej w skupieniu i na serio. Nagrania The Cure, Sigur Ros, Cocteau Twins, Jeffa Buckley’a czy Radiohead – to najbliższy im typ emocjonalności.

Michał Pydo, wokalista i gitarzysta grupy, tłumaczy jak kształtowała się jego muzyczna wrażliwość: „Gdy ma się naście lat, jest to najbardziej intensywny okres życia, i wtedy także muzykę przeżywa się, czuje dwa razy mocniej. Przyznaje, że byłem nieśmiałym licealistą, lubiłem uciekał uciekać w swój własny świat. Słuchałem wówczas the Cure, czy Cocteau Twins i innych twórców z 4AD . Z pewnością słychać to w dźwiękach Hatifnats, ale gdy pochłania się muzykę całym sobą, to po prostu wchodzi ona w krew.”

Hatifnats (zdj. Demukai Yosuke)

Hatifnats (zdj. Demukai Yosuke)

Warszawiacy nie ukrywają swych muzycznych fascynacji, jednak nigdy nie uciekają się do wyrachowanej stylizacji, lecz  myślą jak wykorzystać inspiracje na potrzeby oryginalnej, niejednoznacznej ekspresji. Są „niedzisiejsi”, bo nie kalkulują. Ich debiutancka płyta jest bezwstydnie romantyczna. Czasem onirycznie delikatna i urokliwa, to znów niepokojąca nowofalową aurą i gitarowym hałąsem. Skupiona, nastrojowa i hipnotyczna. Hatifnats choć chwilami brzmią epicko i podniośle, udaje się jednak uniknąć pretensjonalnego nadęcia. Melancholijną nutę i „klimatyczność” równoważy tu często mocna rockowa sekcja i gitarowy „brud”. Sami o sobie mówią : „Jesteśmy chyba po właściwej stronie wzniosłości”.

Reklamy

Witamy na stronach bloga Ampersand Records.

Artyści

Twilite
Bad Light District
Hatifnats
Shame On You
George Dorn Screams
Drivealone
Tempfolder
Bartek Maik
Nathalie and The Loners
Popf

Trasy koncertowe


Bieżące wydawnictwa

Oto nasze ostatnie wydawnictwa. Pełną listę albumów wydanych przez Ampersand Records znajdziesz w zakłace Katalog.

Indigo Tree

"Lullabies of Love and Death" (d15)

Hatifnats

"Before It Is Too Late" (d14)

Bad Light District

"Simplifications" (d13)

NP

"Napszykłat" (d12)

George Dorn Screams

"O'Malley's Bar" (d11)

Drivealone

"Thrity Heart Attacks A Day" (d10)

Tempfolder

"Empty Bottles and The Dolphins" (d09)

Archiwum

Blimp
Silver Rocket
Ścianka
Kristen
Indigo Tree
Napszykłat
Reklamy

%d blogerów lubi to: