Zwycięzcy Coke Live Fresh Noise 2009 w Ampersand!

We Call It A Sound (fot. Joanna Skrzypczak)

Znakomity debiut utalentowanych nastolatków z We Call It a Sound ukaże się 27 kwietnia. Trzy utwory z płyty “Animated” już do odsłuchu na stronie Myspace grupy.

Swym pierwszym krążkiem We Call It A Sound potwierdzają, że na polskiej scenie są zjawiskiem wyjątkowym. „Animated” to album, który łączy najróżniejsze inspiracje –  słychać tu echa indie-soul-popu spod znaku Hot Chip i jazzujących songów Talk Talk, swobodne podejście do rockowej formy ze szkoły zarówno The Police jak i The Sea And Cake, ale też nastrojową emotronikę i liryczne brzmienia spod znaku 4AD. Aż trudno uwierzyć, ze tak tak dojrzałą płytę nagrali muzycy, którzy nie skończyli jeszcze 20 lat!

Trzon We Call It A Sound tworzą 19-letni bracia bliźniacy Karol i Filip Majerowscy. Obaj doskonale radzą sobie z wieloma instrumentami – od gitary, przez trąbkę i puzon, egzotyczną kalimbę, po klawisze i różnego rodzaju zabawki elektroniczne. Karol także doskonale śpiewa – głosem wyróżniającym się pośród rodzimych wokalistów, przypominających chwilami Marca Hollisa, czasem zaś lirycznego Stinga. Skład uzupełnia pomysłowo grająca sekcje rytmiczna – Marek Orywał (bas) i Michał Hruświcki (bębny, syntezatory, dzwonki itp.).

W czerwcu 2009 zespół We Call It A Sound został laureatem konkursu Coke Live Fresh Noise w Krakowie – jury w skład, którego wchodzili m.in. O.S.T.R czy Envee wybrało ich spośród kilkuset zespołów z całego kraju. Przypomnijmy, ze wśród laureatów wcześniejszych edycji byli m.in. muzycy Afromental.  Nagroda w prestiżowym konkursie pozwoliłą sfinansować im sesję nagraniową – “Animated” zarejestrowano podczas całomiesięcznej sesji w studiu Electric Eye, zmasterowano w legendarnym amerykańskim studio West West Side, z którym współpracowali m.in. Animal Colective czy LCD Soundsystem, ale też Yes i Fleetwood Mac.

Reklamy

Witamy na stronach bloga Ampersand Records.

Artyści

Twilite
Bad Light District
Hatifnats
Shame On You
George Dorn Screams
Drivealone
Tempfolder
Bartek Maik
Nathalie and The Loners
Popf

Trasy koncertowe


Bieżące wydawnictwa

Oto nasze ostatnie wydawnictwa. Pełną listę albumów wydanych przez Ampersand Records znajdziesz w zakłace Katalog.

Indigo Tree

"Lullabies of Love and Death" (d15)

Hatifnats

"Before It Is Too Late" (d14)

Bad Light District

"Simplifications" (d13)

NP

"Napszykłat" (d12)

George Dorn Screams

"O'Malley's Bar" (d11)

Drivealone

"Thrity Heart Attacks A Day" (d10)

Tempfolder

"Empty Bottles and The Dolphins" (d09)

Archiwum

Blimp
Silver Rocket
Ścianka
Kristen
Indigo Tree
Napszykłat
Reklamy

%d blogerów lubi to: