Superxiu „Idealism”. Posłuchaj fragmentów nowej płyty w Ampersand Records.

Superxiu | Idealism

Już w przyszłym tygodniu jedna z najciekawszych polskich premier tej jesieni – debiutancka płyta SuperXiu! Album “Idealism” to stylowe brzmienia na światowym poziomie. Ci, którzy widzieli wielkopolską grupę supportującą poznański koncert Hurts, wiedzą, że  Superxiu są gotowi na dużą karierę. To po prostu znakomita pozycji dla fanówEditorsPatricka Wolfa czy właśnie Hurts.

Otwierające płytę „Corridors Of Sand” – eleganckie i zwiewne, oparte na chwytliwych klawiszowych akordach i zgrabnej sekcji, brzmi jak świetny miks Duran Duran i Editors, jednak kolejny numer „Linne” rozpoczynający się od elektronicznych zgrzytów to rozmarzona przestrzeń między shoegaze’m a Radiohead.  W „Colurs Of Light” – wybrzmiewają zarówno echa Roxy Music jak i Coldplay, zaś kolejny kawałek „Mermaid Song” – piękne ambientowe interludium przypomina dźwiękowe pejzaże Briana Eno, współpracownika obu grup.  SuperXiu tworzą konceptualny pop – ich muzyka jest atrakcyjna i pociągająca a przy tym przemyślana w każdym detalu – jak nowoczesna architektura czy najlepsze zdjęciowe kadry.

Superxiu

Muzycy Superxiu z gracją poruszają się pomiędzy światami popu I sztuki, rocka I elektroniki. Tytuł „Idealism” jest może trochę podniosły, ale równocześnie abstrakcyjny – to ładne słowo, młodzieńcze i uniwersalne. SuperXiu to idealiści, dla których pop nie oznacza koniecznego kompromisu, lecz atrakcyjną i elegancką formę współczesnej sztuki.
 Szukają w różnych muzycznych światach i to bogactwo słychać na „Idealism”. Michał wyznaje „Słuchamy bardzo różnych dźwięków.Nie upierałbym się przy odniesieniach do new romantic, ale Polska jest romantyczna, my też, dlatego wierzę, że ta płyta się spodoba”.
SuperXiu – Corridors of Sands (Idealism)
SuperXiu – Odyssey (Idealism)

SuperXiu – Colours Of Light (Idealism)

Reklamy

Witamy na stronach bloga Ampersand Records.

Artyści

Twilite
Bad Light District
Hatifnats
Shame On You
George Dorn Screams
Drivealone
Tempfolder
Bartek Maik
Nathalie and The Loners
Popf

Trasy koncertowe


Bieżące wydawnictwa

Oto nasze ostatnie wydawnictwa. Pełną listę albumów wydanych przez Ampersand Records znajdziesz w zakłace Katalog.

Indigo Tree

"Lullabies of Love and Death" (d15)

Hatifnats

"Before It Is Too Late" (d14)

Bad Light District

"Simplifications" (d13)

NP

"Napszykłat" (d12)

George Dorn Screams

"O'Malley's Bar" (d11)

Drivealone

"Thrity Heart Attacks A Day" (d10)

Tempfolder

"Empty Bottles and The Dolphins" (d09)

Archiwum

Blimp
Silver Rocket
Ścianka
Kristen
Indigo Tree
Napszykłat
Reklamy

%d blogerów lubi to: